2023 firar vi 60 år i storköksbranschen

Varukorgen är tom

Kopal – experten på storkök och restaurang sedan 1963

Vi på Kopal är experter på storkök och har som mål är att alltid att lämna en kund nöjd och glad, oavsett om det gäller ett stekbord eller ett helt komplett kök. Vår genuina och trygga leverans med garantier medför att merparten av våra kunder återkommer. Vi erbjuder ett brett utbud med alltifrån bestick till ett komplett utrustat kök. Vi ritar, bygger och utrustar ditt nya professionella storkök, allt för att du som kund ska kunna fokusera på din mat och dina gäster.

 

Några av våra produktområden inom professionella storkök

Skala, tvätta, skär, knåda och mixa

Beredningsutrustning

Stek, grilla, koka, fritera och varmhåll

Varmkök - varmhållning

Kyl- och frysutrustning

Rostfri inredning storkök

Kök & Servering

Disk & Avfallshantering

Vi planerar, ritar och bygger ditt nya restaurang - storkök

På vår egen cad-avdelning ritar vi upp köket före leverans, för att kunden ska en uppfattning om hur slutprodukten kommer att se ut. Vill du veta mer om hur processen går till? Klicka på knappen nedan.

Vår byggprocess

Våra kunder och våra projekt

Våra kunder är kommuner och landsting, hotell-, restaurang och caféer, och alla övriga som behöver ett kök.

Kontakta oss så berättar vi gärna mer om genomförda projekt!

Vi erbjuder förstklassig service

Kopal har under våra snart 60 år i branschen byggt upp en serviceorganisation som täcker största delen av Sverige. Som kund till oss har du alltid möjlighet att skriva serviceavtal. Läs mer om våra serviceerbjudanden nedan

Service erbjudanden

Fråga våra specialister på kopal

Har du några frågor kring våra projekt eller önskar veta mer om våra produkter?
Skriv till oss och kom i kontakt med en våra specialister på Kopal.

Kontakta oss

Stockholm - Huvudkontor
Djupdalsvägen 18 192 51 Sollentuna 
08-517 600 00 
mailbox@kopal.se

Malmö - Försäljningskontor 
Paul Davidson
070-841 85 14
paul@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

  Facebook

Projektledning

VD/Ekonomichef
Elisabet Hermansson
076-873 02 53
elisabet@kopal.se

Kalkylchef
Isabelle Vougt
076-623 32 81
isabelle@kopal.se

Ekonomiassistent 
Anette Sallander
anette@kopal.se

Projektering/ritning 
Göran Hermansson
070-840 61 78
goran.hermansson@kopal.se

Bygg & Service

Servicechef
Ulf Hermansson
08-517 600 00
service@kopal.se

Bygg/byggservice
Leif Nordström
08-517 600 00
leif@kopal.se

Kyla/kylservice
service@kopal.se

Försäljning

Säljare
Micael Lunderbye
070-689 93 66
micael@kopal.se

Anders Hermansson
070-766 28 65
anders.hermansson@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

Copyright © 2022 Kopal AB  |  Sitemap   |  Cookies  |  Powered by SitesmartQ