2023 firar vi 60 år i storköksbranschen

Varukorgen är tom

Serviceavtal

Kopal ger förstklassig service till ert storkök

Under våra 50 år i branschen har vi byggt upp en serviceorganisation som täcker största delen av Sverige. Som kund till oss har ni alltid möjlighet att skriva ett serviceavtal.

Service   |   Service & garantier  |   Kontakta oss för serviceavtal

HEM / Service

Service - en viktig del i processen

Till våra avtalskunder erbjuder vi service av alla kända varumärken som finns i ett storkök. Vi erbjuder även kylservice samt årliga kontroller. Det viktigaste för att ett storkök ska hålla i längden är att kontinuerligt underhålla produkter och maskiner. För oss är servicen en viktig del i processen.

Service & garantier

På Kopal har vi några olika garantier, det är reservdelsgaranti,  servicegaranti och kylservice.

  • Reservdelsgaranti innefattar garanti på reservdelar
  • Servicegaranti innefattar hela produkten. Vi ser till att produkten repareras och vi står även för reservdelar 
  • I vår kylservice innefattas all typ av service och garantier på kylar

Kontakta oss för serviceavtal

För oss på Kopal är det viktigt med service och att produkterna ska fungera och hålla länge. Vill ni teckna ett serviceavtal kontakta oss så berättar vi mer.

Kontakta oss

Kontakta oss

Stockholm - Huvudkontor
Djupdalsvägen 18 192 51 Sollentuna 
08-517 600 00 
mailbox@kopal.se

Malmö - Försäljningskontor 
Paul Davidson
070-841 85 14
paul@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

  Facebook

Projektledning

VD/Ekonomichef
Elisabet Hermansson
076-873 02 53
elisabet@kopal.se

Kalkylchef
Isabelle Vougt
076-623 32 81
isabelle@kopal.se

Ekonomiassistent 
Anette Sallander
anette@kopal.se

Projektering/ritning 
Göran Hermansson
070-840 61 78
goran.hermansson@kopal.se

Bygg & Service

Servicechef
Ulf Hermansson
08-517 600 00
service@kopal.se

Bygg/byggservice
Leif Nordström
08-517 600 00
leif@kopal.se

Kyla/kylservice
service@kopal.se

Försäljning

Säljare
Micael Lunderbye
070-689 93 66
micael@kopal.se

Anders Hermansson
070-766 28 65
anders.hermansson@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

Copyright © 2022 Kopal AB  |  Sitemap   |  Cookies  |  Powered by SitesmartQ