2023 firar vi 60 år i storköksbranschen

Varukorgen är tom

Projektledning, ritningar, byggnad och service

Kopal är experter på att bygga restaurang och storkök

Vi på Kopal erbjuder tjänster inom projektering, byggnad, maskiner, inredning  och service. Vi följer er hela vägen från idé till färdigt projekt.

Projektering    Byggfas  |   Serviceavtal   |   Byggnation av storkök

HEM / Bygg

Byggnationsprocessen - Steg för steg

Projektering / Idé förslag

Vi tydliggör era idéer, visioner och hjälper till med allt från utbyte av befintliga storköksmaskiner till att projektera och bygga kompletta storkök. På vår egen cad-avdelning ritar vi upp köket före leverans, detta för att ni ska få en så tydlig och klar uppfattning om hur slutprodukten kommer att se ut innan själva byggnationen startar.

Byggfas

Vi är ett helt team som arbetar med projektering, projektledning och leverans för att byggnationen ska bli så smidig som möjligt.

Vi på Kopal erbjuder alla yrkeskategorier för att genomföra små som stora projekt eller utredningar. Genom oss får ni tillgång till snickare, elektriker, rörmokare, kyltekniker, plattsättare, målare, mattläggare, ventilationstekniker, smed, allt för att ditt projekt ska bli lyckat.

Serviceavtal

När vårt arbete är avslutat lämnar vi 5 års garanti på utfört arbete och 2 år garanti på maskiner. I tillägg erbjuder vi serviceavtal som skräddarsys efter ert behov.
Kontakta oss för mer information om våra serviceavtal..

Kontakta oss

Garanterad kvalitet och kundnöjdhet

Under processens gång börjar vi med idé, förslag, offert, leverans, installation och vi avslutar med utbildning och kvalitetskontroll. Ni godkänner vårt arbete och vårt mål är 100% kundnöjdhet.

Fråga våra specialister på kopal

Har ni några frågor kring våra projekt eller önskar veta mer om våra produkter?
Skriv till oss och kom i kontakt med en våra specialister på Kopal.

Kontakta oss

Stockholm - Huvudkontor
Djupdalsvägen 18 192 51 Sollentuna 
08-517 600 00 
mailbox@kopal.se

Malmö - Försäljningskontor 
Paul Davidson
070-841 85 14
paul@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

  Facebook

Projektledning

VD/Ekonomichef
Elisabet Hermansson
076-873 02 53
elisabet@kopal.se

Kalkylchef
Isabelle Vougt
076-623 32 81
isabelle@kopal.se

Ekonomiassistent 
Anette Sallander
anette@kopal.se

Projektering/ritning 
Göran Hermansson
070-840 61 78
goran.hermansson@kopal.se

Bygg & Service

Servicechef
Ulf Hermansson
08-517 600 00
service@kopal.se

Bygg/byggservice
Leif Nordström
08-517 600 00
leif@kopal.se

Kyla/kylservice
service@kopal.se

Försäljning

Säljare
Micael Lunderbye
070-689 93 66
micael@kopal.se

Anders Hermansson
070-766 28 65
anders.hermansson@kopal.se

Marcus Westerlin
070-99 99 217
marcus@kopal.se

Copyright © 2022 Kopal AB  |  Sitemap   |  Cookies  |  Powered by SitesmartQ